Historia

Nasza historia

2021

Stawiamy na ekologię

<
O atmosferę trzeba dbać! A odnawialne źródła energii są tego najlepszym przykładem, oznaczają one mniejszy ślad węglowy i ogólny pozytywny wpływ na nasze środowisko naturalne. Z czasem oprócz aspektów ekologicznych, zapewnią one także spore oszczędności. Mając to na uwadze, nasza firma produkcyjna, postawiła na panele fotowoltaiczne. Dzięki którym, 20% energii zużytej do produkcji naszych wyrobów pochodzi właśnie z tego źródła.

2016

Speed 2- 50 mm najniższy syfon wirowy do brodzików

Speed 2W odpowiedzi na wzrastające oczekiwania producentów brodzików. Akces uruchamia produkcję ponownie najniższego w kraju syfonu brodzikowego Speed 2 o wysokości zaledwie 50 mm z zamknięciem hydraulicznym.

2014

Axus nowa linia wyrobów chromowanych i ze stali nierdzewnej

Zmiany na rynku dystrybucji materiałów budowlanych skłaniają do zmian w produktowym portfolio. Oprócz własnych wyrobów Spółka znacząco rozszerza ofertę i wdraża także nową linię wyrobów chromowanych i ze stali nierdzewnej pod marką Axus.

2008

Pierwsze złącze wieloredukcyjne z pamięcią kształtu

złącze wieloredukcyjne z pamięcią kształtuWzrastające wymagania klientów skłaniają naszych konstruktorów do opracowania kolejnej, jeszcze lepszej wersji złącza wieloredukcyjnego Monoflex. Powstaje złącze z regulacją długości i pamięcią kształtu- Coflex.

2007

Nowy znak towarowy Akces

Akces logo

Akces modernizuje znak towarowy i dostosowuje jego stylistykę do swoich potrzeb marketingowych.

2005

Speed- pierwszy brodzikowy niski syfon wirowy w Polsce

W związku z zapotrzebowaniem na niskie brodziki firma jako pierwsza w kraju opracowuje nowy bardzo niski  jak na obecne czasy syfon  wirowy Speed. Cechuje go  prosta konstrukcja, niesamowicie szybki przepływ i oczywiście wysokość- zaledwie 70 mm.

1999

Pierwsze szczuroodporne elastyczne złącze WC w Europie

szczuroodporne elastyczne złącze WCFirma jako pierwsza w kraju wdraża do produkcji elastyczne złącze WC z HDPE o podwyższonej odporności na gryzonie i działanie środków chemicznych.

1991

Powstaje firma i znak towarowy Akces

Powstaje-Akces-1991Wzrastający po 1989 roku popyt na materiały instalacyjne daje impuls do założenia oddzielnego przedsiębiorstwa powołanego do obsługi handlowej i marketingowej.  W 1991 roku Karol Kubit, Stanisław Guzek i Henryk Kubalewski zawiązują kolejną spółkę- Akces. Symbolem ich wspólnego zamierzenia zostaje  trój-kolorowa tęcza-pomost

1988

Pierwsze złącza wieloredukcyjne w Polsce

złącza wieloredukcyjnePrzełomowym momentem w rozwoju okazuje się wyprodukowanie w technologii rozdmuchu pierwszego w Polsce i w Europie monolitycznego, elastycznego łącznika rurowego- zwanego złączem wieloredukcyjnym. Jego pierwowzorem były słomki do napojów. Produkt oferowany jest dziś pod znakiem Monoflex.

1986

Początek produkcji instalacji sanitarnych

Początek produkcji instalacji sanitarnych

Kolejnym etapem rozwoju jest produkcja pierwszych kształtek i rur sanitarnych, a także puszek podtynkowych. Pozyskiwanie surowca stanowi  niezwykle trudne zadanie. Jego głównym źródłem jest przemysł spożywczy (odpady produkcyjne z polistyrenu i polipropylenu).

1982

Pierwsze produkty z tworzywa

Pierwsze produkty z tworzywaFirma zajmuje się produkcją zabawek, drobnego AGD, przyborów szkolnych itp. Przebojem handlowym są koło hula-hop i  zraszacz ogrodowy „Tańcząca stokrotka”. Produkty oferowane są głównie  na bazarach i jarmarkach.

1979

Początek naszej działalności produkcyjnej

Wytwarzanie artykułów w zakresie tworzyw sztucznychStanisław i Karol Kubit modernizują budynek gospodarczy w Kosowie i zakładają przedsiębiorstwo „Wytwarzanie artykułów w zakresie tworzyw sztucznych”.

© Akces sp. z o.o. 2018 | Realizacja Gravityweb